Styl dominujący w naszej kuchni pozostaje najczęściej wyznacznikiem naszych indywidualnych upodobań i preferencji. Nic dziwnego więc, że niektórzy z inwestorów, którym zależy przede wszystkim na funkcjonalności przestrzeni kuchennej, nie będzie się bawić w skomplikowane jej aranżacje, a postawi raczej na zgrabny i ponadczasowy minimalizm. Tym zaś, którzy chcą bardziej poeksperymentować, z pewnością spodobają się nasze propozycje. Jakie? O tym słów kilka poniżej.

Kuchenny look w stylu glamour to propozycja dla inwestorów uwielbiających przepych i luksus w każdej postaci. W ich kuchni nie zabraknie więc kryształowych elementów wystroju (lub takich, które do złudzenia przypominają właśnie kryształ), szafek z frontami na wysoki połysk, dodatków z metalu czy pełnej błysków armatury.

Tym zaś, którzy wolą raczej stonowaną kolorystykę i taki sam efekt, z pewnością przypadnie do gustu praktyczny styl skandynawski. W nim właśnie główną rolę odgrywają białe meble, a same szafki kuchenne nie są wcale ozdobne – kokietują raczej typową prostotą i minimalizmem, choć zyskują przy tym jednocześnie na elegancji. Meble w tym stylu wykonywane są najczęściej z drewna – i tu dominuje jesion, klon oraz sosna.

W kuchni prowansalskiej, podobnie jak w skandynawskiej, króluje przede wszystkim biel i różnorodne jej odcienie. Oczywiście motyw lawendy pojawia się w takim wnętrzu niemal na każdym kroku, budując zamiłowanie do Prowansji i stylu z nią związanego. Przy wyborze mebli kuchennych stawia się zaś na ich lekkość, jasną kolorystykę w drewnie oraz modele fornirowane. To ma swój urok.