Kuchnia to taka przestrzeń w każdym mieszkaniu czy domu, w której stawia się przede wszystkim na solidne wykonanie kolekcji meblowej. Warto więc dobrze przemyśleć dobór materiałów – w szczególności tych, które staną się podstawą naszych szafek kuchennych. Mowa o frontach rzecz jasna.

Oczywiście za najbardziej trwałe i szlachetne, ale również i najbardziej kosztowne, uznaje się fronty wykonane z naturalnego drewna. Materiał ten nie musi być dostępny jedynie w odcieniu naturalnym – dzięki ogromnym możliwościom rynku meblowego, kupić można także meble w dowolnie wybranym odcieniu. Fronty drewniane mają jeszcze jedną zaletę – z łatwością dopasować je można do niemal każdego stylu wnętrzarskiego, a dodatkowo – łatwo poddają się różnorodnym obróbkom.

Fronty fornirowane z kolei to prostsza (i tańsza) wersja frontów drewnianych. Fronty te dostępne są zarówno w formule matowej, jak i tej na błysk.

Płyta MDF to również materiał często wykorzystywany na fronty mebli kuchennych. Dostępne pozostają zarówno w opcji z widocznymi nawiązaniami do naturalnego drewna, jak i w opcji jednolitych barw. Fronty pokryte być mogą folią PVC lub lakierem. W pierwszej opcji są raczej mniej odporne na działanie wyższych temperatur – mogą się nieestetycznie łuszczyć. Lakierowane płyty MDF  z kolei odporne są zarówno na wilgoć, jak i wysokie temperatury. Tu jednak dużym minusem pozostaje spora podatność na zarysowania.

Jedno jest pewne – wybierając materiał na meble kuchenne warto postawić przede wszystkim na własne upodobania i wysoką jakość. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości.