Stylizowanie użytkowych pomieszczeń domowych na dawno minione czasy staje się dziś niemal standardem. W poszukiwaniu ciekawych wnętrz często stawiamy na inspiracje stylem retro. Jak to przełożyć się może na efektowną aranżację kuchni?

Maksymalna prostota oraz klasyka naturalnych dodatków. To główne wyznaczniki stylu retro. Wybierając meble w tej konwencji, dedykowane kuchni, warto postawić przede wszystkim na naturalne surowce – idealne meble drewniane mogą być nie tylko w naturalnym odcieniu drewna, ale i tym ciemniejszym. Meble w odcieniach bieli czy pastelowych barwach sprawdzą się równie doskonale. Jasna kolorystyka idealnie pasować będzie do wystroju rodem z lat 50.-tych. Wybierając szafki do kuchni można postawić na dwa style: albo ten wyjątkowo prosty i zupełnie niedekoracyjny, albo na bogato stylizowany – mogą być to kredensy, przeszklone witryny czy zabudowy pamiętające czasy młodości naszych babć.

Kluczem do sukcesu aranżacyjnego kuchni w stylu retro pozostają dodatki. Tych szukać można nie tylko w sklepach internetowych z meblami, ale również na targach staroci czy na domowych strychach. Planując urządzenie kuchni w stylu retro warto pamiętać, że styl ten pasować będzie do kuchni o każdym metrażu – nieważne, czy będzie ona bardzo przestronna, czy raczej niewielka – stanowiąc jedynie nieduży aneks w mieszkaniu.

Urządzając kuchnię pamiętajmy także o tym, by pasowała do ogólnego stylu dominującego w naszym mieszkaniu czy domu. Styl klasyczny będzie tu najlepszym rozwiązaniem.